zarabianie

Zarabianie Wolin

Prasóweczki

Samą z najważniejszych tarcz, które pomagają cię przed stratami na giełdzie, jest wiedza. Dlatego zanim zdecydujesz się na grę w oparciu o kontrakty CFD, dowiedz się, jak pracują zaś w jaki lekarstwo na nich zarobisz. Dzięki temu zyskasz przewagę nam innymi traderami i dużo szybciej wypracujesz zysk. W artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje, które opowiadają tego dosyć nowego instrumentu finansowego.

Zarabianie Dygowo

CFD — co to istnieje?

Skrót CFD oznacza Contract For Difference, czyli kontrakt na różnicę kursową. Dzisiaj znajdziesz go w kolekcji większości firm brokerskich, dlatego stanowi szczególnie popularny w produkcji. Gdy wybierasz CFD, nie inwestujesz w konkretne akcje, tylko spekulujesz na temat ich ceny. Innymi słowy: zawierasz sklep z przedstawicielem, że cena danego aktywa wzrośnie lub spadnie.
Zarabianie Dygowo

gielda mon fex

Daje to, że CFD są jednymi z najbardziej elastycznych instrumentów gospodarczych w giełdowej ofercie. Za ich usługą zajmiesz zarówno długą perspektywę (tradycyjne na rozwój wartości), jak również małą (na spadek cen). Ponadto kontrakty CFD obejmują niemal wszelkie rodzaje aktywów.
Zarabianie Dygowo

Kupisz CFD m.in. na:

surowce,
akcje spółek,
ETF-y,
waluty,
kryptowaluty.

Uważaj przy wyborze brokera!

Większość brokerów na rynku reklamuje się, że dają traderom dostęp do sporej ilości aktywów. W większości przypadków oferują tylko CFD, natomiast nie możliwość finansowego kupna akcji. Wspominaj o tym, kiedy zdecydujesz się na wybór któregoś z nich.

Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź, czy twój broker oferuje także kontrakty CFD typu DMA (więc z swym kontaktem do rynku). Dzięki tej opcji zwiększysz płynność inwestycji, ponieważ twój kontrakt szybciej odpowiada na zmiany cen. Dodatkowo nie konkurujesz z brokerem.

Dowiedz się dużo o dobrym rachunku CFD i otwórz żyć już teraz.

Czym CFD różni się od futures?

Mimo że na pierwszy rzut oka kontrakty CFD są bardzo przybliżone do futures, tak właściwie kolidują w kilku ważnych punktach. Do najważniejszych różnic zaliczamy:

CFD to umowa między tobą i brokerem. W rezultacie zależy tylko i wyłącznie regulacjom wewnętrznym firmy brokerskiej. W przypadku futures biorą się jeszcze regulacje operatora, przez co futures uznajemy za bezpieczniejsze.
Aby zainwestować w futures, potrzebujesz dużego kapitału. Z CFD zaczniesz już od niskich kwot.
CFD mają wielu większą sumę aktywów, niż futures.
Zarabianie Dygowo

Zobacz również Inwestowanie w CFD — na czym polega?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments